Pagina 1 di 2 1 2 ultimoultimo
Visualizzazione dei risultati da 1 a 10 su 11
  1. #1

    traduzione cercasi: Skalický trdelník

    Ingredience:
    1 kg polohrubej múky,
    150 gramov masla,
    150 gramov práškového cukru,
    5 žĺtkov,
    20 gramov droždia,
    200 gramov orechov,
    150 gramov kockového cukru,
    1 vajce na potretie,
    vlažné mlieko,
    práškový cukor na posypanie,
    soľ.


    Příprava:
    Do múky pridáme cukor, rozdrobené droždie, vlažné mlieko, žĺtky, soľ a maslo. Vypracujeme tuhšie cesto ako na vianočku a necháme ho na teplom mieste vykysnúť. Potom cesto na pomúčenom lopári rozdelíme na 5 rovnakých kúskov a sformujeme z nich bochníky. Bochníky prikryjeme obrúskom a necháme znova vykysnúť. Potom ich rozšúľame na valčeky o hrúbke prsta a navinieme tesne vedľa seba na špeciálne pomastené plechové alebo drevené valce, ktoré položíme na osobitné podstavce. Navinuté cesto necháme podkysnúť a potom ho potrieme rozšľahaným vajcom, obalíme posekanými orechami a rozdrveným kockovým cukrom. Cesto pečieme v rúre tak, že valce, ktoré majú na konci štvorhranný výstupok, dáme na osobitné podstavce. Počas pečenia ich obraciame aby sa cesto pieklo rovnomerne. Upečené trdelníky stiahneme z valca pokrájame na krúžky a posypeme práškovým cukrom.

    Čerpané zo svokrinej kuchárky. Miesto špeciálnych valcov sa dajú použiť aj valčeky na trubičky, potom to však už nebudú trdelníky ale trdelníčky.

  2. #2
    ordinati una pizza
    prude il dito, lui sdraiato
    ha giocato a guardie e ladri col ladro sbagliato

  3. #3
    niente eh......

  4. #4
    mette una noce di burro in un tegame; quando sfrigola aggiungi l'albume tenendo da parte iltuorlo. Quando si sarŕ rassodato, aggiungi il rosso e una grattata di tartufo :master:
    Davide
    Povere ostrichette

  5. #5
    Originariamente inviato da Davide
    mette una noce di burro in un tegame; quando sfrigola aggiungi l'albume tenendo da parte iltuorlo. Quando si sarŕ rassodato, aggiungi il rosso e una grattata di tartufo :master:
    e come faccio a far stare il tutto sul cannolo per cuocerlo poi sulla griglia? :master:

  6. #6
    ma č per caso quel dolce che fanno in piazza a Praga ?
    quanto č buonooooooooooooooooo

  7. #7
    ma č slovacco?
    EX Mentecatto - succube della Honda
    Le mie foto|HONDA CLUB ITALIA!|DARTH LEGNANZ!

  8. #8
    Utente di HTML.it L'avatar di alda
    Registrato dal
    Dec 2000
    Messaggi
    0
    Ma č una cosa tipo strudel?
    Se capire significa mettersi al posto di chi č diverso da noi, i ricchi e i dominatori del mondo hanno mai potuto capire milioni di emarginati?

  9. #9
    Carpa alla persiana
    Piů la si cerca e piů si allontana, la base dell'arcobaleno.
    foto

  10. #10
    Originariamente inviato da alda
    Ma č una cosa tipo strudel?
    prude il dito, lui sdraiato
    ha giocato a guardie e ladri col ladro sbagliato

Permessi di invio

  • Non puoi inserire discussioni
  • Non puoi inserire repliche
  • Non puoi inserire allegati
  • Non puoi modificare i tuoi messaggi
  •  
Powered by vBulletin® Version 4.2.1
Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.